Reklamacje i zwroty

Odstąpienie od umowy sprzedaży

Produkty szyte przez firmę My Handicraft są produktami nieprefabrykowanymi tzn. szyte są na specjalne zamówienie klienta, nie są magazynowane i nie podlegają zwrotowi oraz wymianie. 

Art. 38 ustawy o prawach konsumenta Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Ze względu na bardzo dużą ilość kombinacji kolorów i rozmiarów naszych produktów, każdy z nich szyjemy po zamówieniu klienta, zdjęcia produktów są podglądowe, nie magazynujemy towaru w związku z tym nie podlegają one zwrotom.

 

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umowy:

  • W której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
  • W której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia.
  • W której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
  • W której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

Kupując produkt na stronie www.myhandicraft.pl akceptujesz regulamin 

 

 VIII. Rekmalacje

1. Wszystkie produkty produkowane przez firmę My Handicraft są objęte gwarancją producenta. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 1 roku od daty wydania produktu. 

2. Klient, ma obowiązek poinformować firmę My Handicraft o reklamacji towaru wysyłając maila na adres: sklep@myhandicraft.pl lub pisemnie na adres ul. Ziętka 63 Mysłowice 41-400 ( formularz reklamacyjny)

3. Uszkodzony produkt należy odesłać wraz z formularzem reklamacyjnym w ciągu 14 dni od poinformowania o złożeniu reklamacji ( zachowując 1 rok gwarancji) na adres My Handicraft ul. Ziętka 63 Mysłowice 41-400

4. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji uszkodzony produkt zostanie wymieniony na inny pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe sklep My Handicraft zaoferuje inny, dostępny produkt w sklepie My Handicraft lub zwróci klientowi równowartość ceny produktu. 

5. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 14 dni roboczych od dnia otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego.

6. Reklamacji nie podlegają:

  • naturalne zużywanie się towaru (mechacenie, kulkowanie się materiału)
  • uszkodzenia mechaniczne (rozdarcie) powstałe w wyniku użytkowania produktu lub uszkodzenie mechaniczne podczas otwierania przesyłki ostrym narzędziem (nóż, nożyczki) 
  • Uszkodzenia wynikłe ze złego dopasowania towaru lub niewłaściwego użytkowania i prania/konserwacji ( produkty należy prać w 40 stopniach, wirowani do 800 stopni dla bezpieczeństwa wsadzić w worek do prania, nie suszyć w suszarce bębnowej, nie używać produktów wybielających, proszków oraz płynów do prania. Standardowe trzysplotowe ochraniacze typu warkocz można prać w pralce do długości 220 cm zgodnie z powyższymi zasadami. Piorąc większe ochraniacze firma My Handicraft nie uwzględnia reklamacji uszkodzeń podczas prania. 
  • Produkty wykonywane na specjalne zamówienie np. personalizacja, indywidualny wymiar, długość, kolor itp.

7. Reklamacje dotyczące różnicy w wyglądzie towarów zamówionych z otrzymanymi, które wynikają z niewłaściwie ustawionych parametrów monitora Klienta, nie stanowią podstawy do zwrotu towaru.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl